SALEZ DLA KLIMATU

 

Wystartował w Liceum Salezjańskim nowy program edukacji globalnej 1Planet4All, który kładzie szczególny nacisk na edukację klimatyczną z elementami medialnymi. Realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w latach 2020-2023, we współpracy z organizacjami z jedenastu innych państw Unii Europejskiej. Celem programu jest budowanie świadomych klimatycznie społeczności, czyli takich, które wiedzą, czym jest zmiana klimatu, dostrzegają jej skutki na poziomie lokalnym i globalnym i potrafią chronić klimat.

W naszej szkole projekt rozpoczął się w lutym po kierunkiem pani Magdaleny Szewczyk.

Sześciu uczniów: Olimpia Olankiewicz z 2a, Ania Kuczabińska z 2d, Michał Kowalski, Zuzia Franz i Ola Rogalińska z 2b oraz Michał Szewczyk z 2d utworzyli redakcję szkolną o nazwie SALEZ DLA KLIMATU. Podczas pracy w projekcie opracowali zagadnienie: Wpływ zmian klimatu na migracje zwierząt. Udało im się przygotować pytania i zorganizować 18 marca 2021 wywiad z prof. dr hab. Jackiem Twardowskim, pracownikiem Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia. Uczestniczyli również w webinarium przygotowanym przez organizatorów programu. Przed nimi jest jeszcze przeprowadzenie ankiety dla społeczności szkolnej oraz publikacja artykułu w gazetce SALEZ TIMES.

 

NEWS
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
20 czerwca 2024r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
21 maja 2024r.
KONKURS PORTFOLIO
PORTFOLIO 2024

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

20 czerwca 2024r.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

21 maja 2024r.

KONKURS PORTFOLIO

PORTFOLIO 2024