PRZEPISUJEMY
„MAŁEGO KSIĘCIA”
W ORYGINALE

 

Czy wiecie, że Antoine de Saint-Exupéry napisał „Małego Księcia” w 1943 roku w Nowym Jorku, a oryginalny manuskrypt tego niezwykłego utworu zagościł po raz pierwszy we Francji dopiero w lutym 2022?

Czy wiecie, że „Mały Książę” został przetłumaczony na blisko 400 języków i że jest drugim po „Biblii”, najbardziej znanym dziełem literackim?

„Mały Książę” nie przestaje zadziwiać i fascynować, również nas. Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły włączają się w salezową akcję własnoręcznego przepisywania „Małego Księcia” w języku francuskim.

1 uczeń  =  1-2 strony do przepisania (format A4, margines 3 cm, dowolna czcionka, dowolne narzędzie do ręcznego pisania, mile widziane rysunki)

Z ponad 100 przepisanych stron stworzymy nowy manuskrypt „Małego Księcia” w wersji cyfrowej oraz książkowej (spięte prace wszystkich uczestników wydarzenia).

Do udziału w naszej akcji zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu miasta i okolic Wrocławia, dla których przewidzieliśmy nagrody, dyplomy i upominki.

Jury złożone z naszych licealistów wyłoni trzy najpiękniej i najciekawiej wykaligrafowane prace.

Ostateczny termin przesyłania prac: 14 marca 2022

Adres:
Liceum Salezjańskie we Wrocławiu, ul. Prusa 78, 50-318 Wrocław (z dopiskiem „Le Petit Prince”)

Zgłoszenia przyjmuje p. Joanna Wróbel, nauczyciel języka francuskiego  joanna.wrobel@salez-wroc.pl

Lubisz kaligrafię? Chcesz poćwiczyć skupienie i koncentrację? Chcesz poznać tajniki języka francuskiego? Chcesz dołączyć do innych uczestników naszej frankofońskiej inicjatywy? Udział w tym wydarzeniu jest dla Ciebie!

NEWS
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
20 czerwca 2024r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
21 maja 2024r.
KONKURS PORTFOLIO
PORTFOLIO 2024

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

20 czerwca 2024r.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

21 maja 2024r.

KONKURS PORTFOLIO

PORTFOLIO 2024