MOBILNA LEGITYMACJA UCZNIOWSKA

Salez uzupełnia projekt mLegitymacji.
Jest to wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano plastikową wersję dokumentu. W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w plastikowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły. Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej.

W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji).

Aby uruchomić mLegitymację należy:
1. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania w sekretariacie lub na stronie szkoły). Wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu szkoły.
2. Jeśli wcześniej nie była wystawiona legitymacja plastikowa wysłać na adres  jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
3.  Pobrać Aplikację mObywatel , potwierdzić regulamin.
4. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

WAŻNE:
mLegitymację można zainstalować tylko na jednym telefonie. Kod QR, który otrzymają Państwo z sekretariatu może być użyty tylko raz i ważny jest 30 dni.

mlegitymacja – pobierz wniosek w pdf

 

NEWS
ZEBRANIE Z RODZICAMI
21 maja 2024r.
KONKURS PORTFOLIO
PORTFOLIO 2024
Salez w Bilbao
Erasmus+ group mobility
SALEZ W SZWECJI
Erasmus+ group mobility

ZEBRANIE Z RODZICAMI

21 maja 2024r.

KONKURS PORTFOLIO

PORTFOLIO 2024

Salez w Bilbao

Erasmus+ group mobility

SALEZ W SZWECJI

Erasmus+ group mobility