HAFTUJEMY SZTANDAR SALEZU

Drodzy Rodzice i Sympatycy Salezu!

Zbliżamy się do pięciolecia funkcjonowania Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu. Ten czas niewątpliwie, to czas Bożego błogosławieństwa. Szybki przyrost ilości uczniów do obecnej 730 osobowej grupy, remont i termomodernizacja, czy też inne znaki i sytuacje wskazują na to, że jako szkoła katolicka „rośniemy w siłę”. W związku z powyższym, w piątek 28 maja 2022 roku, pragniemy w czasie uroczystej Eucharystii podziękować Bogu za wszelkie otrzymane dobro. W dniu tym chcemy również wprowadzić dwa nowe i konieczne zwyczaje: hymn oraz sztandar. Dlatego mamy przyjemność poprosić, a jednocześnie zaprosić Państwa o udział w sfinansowaniu wykonania sztandaru (93 cm x 93 cm, haft ręczny). Jego projekt z opisem znajduje się poniżej. Wybranym wykonawcą jest znana i ceniona firma z Poznania Pracownia Haftów Artystycznych Grzelak Bulińska (http://haft-artystyczny.pl/). Koszt wykonania to 12,000 zł. Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o finansowe włączenie się w jego wykonanie. Dobrowolne ofiary można wpłacać na konto szkoły 02 1600 1462 1834 0896 4000 0007 z dopiskiem: „Sztandar”. Darczyńcy otrzymają miejsce na drzewcu sztandaru w postaci wygrawerowanych z imieniem i nazwiskiem „gwoździ”. I tak wpłacający: 1200 zł otrzymają – złoty gwóźdź, 800 zł – srebrny, a 400 zł – brązowy. Serdecznie dziękuję Państwu za zrozumienie i wspólne budowanie dobrej tradycji Salezu. Już dzisiaj zapraszam na uroczystości z poświęceniem sztandaru.

Z wdzięcznością

ks. Jerzy Babiak, dyrektor

Rewers: na niebieskim tle, wyrażającym Niebo, tj. wyższe cele człowieka; w centrum znajduje się Godło Polski, wskazujące na przywiązanie do naszej Ojczyzny; godło otacza 12 gwiazd wpisujące Salez we wspólnotę krajów Unii Europejskiej.  Jednocześnie  są one odzwierciedleniem 12 gwiazd otaczających Maryję, tak jak mówi Apokalipsa św. Jana: „Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu” będących wyrazem wstawiennictwa Maryi do Boga Ojca za naszą Ojczyzną, Miastem i Zespołem; na górnej i dolnej części widnieją słowa św. Jana Bosko, będące jednocześnie misją szkoły: „Być dobrym chrześcijaninem i uczciwym obywatelem”.

Awers: złoto według „Słownika Symboli” Kopalińskiego oznacza: „wiarę, doskonałość, cel, dążenia, miłość, chwałę i wieczność”; złoty w kwadracie pas otaczający logo Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu wpisuje społeczność Salezu w te przymioty; ponadto logo otoczone jest biało-czerwonymi barwami wskazującymi na ważność i obecność w Rzeczpospolitej Polskiej; logo Salezu w centralnym miejscu zawiera międzynarodowe logo Towarzystwa Salezjańskiego tzw. Domek Salezjański oddające najważniejsze cechy charyzmatu i oddziaływania to jest: miłość, jedność, rodzinną atmosferę, a także bliskość wychowanków przy św. Janie Bosko (trzy postacie); trójkolorowa droga (bordo – liceum i technikum, zielony – szkoła podstawowa, żółty – przedszkole) prowadzi poszczególne, ale zjednoczone jednostki zespołu do swojego patrona św. Jana Bosko, a przez niego do Boga.

NEWS
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
20 czerwca 2024r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
21 maja 2024r.
KONKURS PORTFOLIO
PORTFOLIO 2024

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

20 czerwca 2024r.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

21 maja 2024r.

KONKURS PORTFOLIO

PORTFOLIO 2024