OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Uczennice naszego liceum wzięły udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza lagrowa więźniarek Ravensbruck”. Joanna Solecka z kl. 1b zajęła I miejsce i będzie reprezentowała okręg wrocławski w finale, Marta Piasecka z kl. 2a II miejsce, a Agnieszka Stefanicka z kl. 1b otrzymała wyróżnienie.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Gala Finałowa konkursu zaplanowana jest na 6 kwietnia 2022 r. w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Nagrodą główną w konkursie dla wszystkich finalistów i ich opiekunów będzie wyjazd i odwiedzenie Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück w Niemczech w dniach 22-25 kwietnia.

– Czytałam książkę p. Wandy Półtawskiej. Bardzo podziwiam tę osobę. Chciałam przez swój udział w konkursie upamiętnić więźniarki obozu i oddać im hołd. Przygotowywałam się około dwa tygodnie – mówi zwyciężczyni dolnośląskich przesłuchań Joanna Solecka.


 

 

NEWS
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
20 czerwca 2024r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
21 maja 2024r.
KONKURS PORTFOLIO
PORTFOLIO 2024

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

20 czerwca 2024r.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

21 maja 2024r.

KONKURS PORTFOLIO

PORTFOLIO 2024