Projekt Erasmus+
we Włoszech

W poniedziałek (4 kwietnia) rozpoczął się wyjazd Erasmus+ do miejscowości Fiorenzuola d’Arda znajdującej się we Włoszech. Wraz z opiekunami panią Magdalena Szewczyk oraz księdzem Bartoszem Mikułą pojechały cztery uczennice: Natalia Franków, Natalia Zwolińska, Natalia Kwiatkowska oraz Konstancja Łakoma.
Pierwszego dnia Włosi przywitali nas słodyczami po czym udaliśmy się do hotelu. W następnym dniu prezentowaliśmy swoje projekty o lasach. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że niektóre toalety w szkole nie są takie jak oczekiwaliśmy: trzeba stać i nie można siedzieć przez brak muszli. Udaliśmy się także na zwiedzanie okolicy oraz spotkanie z Merem. Kolejne dni spędziliśmy zwiedzając przeróżne włoskie miejsca takie jak muzeum ruchu oporu włoskiego oraz Castell’Arquato. Zobaczyliśmy także Mediolan i jego przepiękną katedrę oraz zamek. W ostatni dzień przed wyjazdem pojechaliśmy pociągiem do Bolonii gdzie przemieszczaliśmy się przepięknymi miejscowymi arkadami przy okazji zwiedzając muzea i kościoły oraz oglądając sprzedawane książki. W książce miasta świata znaleźliśmy nawet stare miasto Wrocław.
Cały wyjazd był pełen wrażeń, zabawy oraz oczywiście zdjęć. Poznaliśmy tam sporo ciekawych i miłych ludzi. Włochy to na prawdę przepiękny kraj ze śliczną naturą oraz architekturą.

NEWS
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
MARZEC 2024
ŚWIĄTECZNY SALEZ TIMES
ZAPRASZAMY DO LEKTURY
ZEBRANIE Z RODZICAMI
26 marca 2024r.
DRZWI OTWARTE 2024
LICEUM 23 MARCA 2024r.
LIGA NAUKI 2024
Rzeki w mieście

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

MARZEC 2024

ŚWIĄTECZNY SALEZ TIMES

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

ZEBRANIE Z RODZICAMI

26 marca 2024r.

DRZWI OTWARTE 2024

LICEUM 23 MARCA 2024r.

LIGA NAUKI 2024

Rzeki w mieście