ERASMUS+ O KLIMACIE

W dniu 28.04.22 r. uczniowie liceum w ramach projektu Erasmus+ ACT BEFORE CLIMATE CHANGE, CHANGE OUR LIFES (ABECCCOL) odwiedzili pod opieką pani Katarzyny Kuzary Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, po którym oprowadził grupę dr hab. Marek Błaś. W pierwszej części wizyty wysłuchali wykładu pt. „Jak oddycha jaskinia”, dzięki któremu przypomnieli sobie informacje dotyczące budowy jaskini, działania procesów krasowych i powstających w ten sposób form rzeźby terenu. Dowiedzieli się również o tym, jakie mikroklimat panuje w jaskiniach krasowych, w jaki sposób zachodzi w nich proces wymiany powietrza i jak wpływa na faunę jaskiń. Po wykładzie udali się do ogródka meteorologicznego, gdzie zapoznali się z budową urządzeń pomiarowych, ich zastosowaniem oraz z zasadami prowadzenia obserwacji meteorologicznych.

NEWS
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
MARZEC 2024
ŚWIĄTECZNY SALEZ TIMES
ZAPRASZAMY DO LEKTURY
ZEBRANIE Z RODZICAMI
26 marca 2024r.
DRZWI OTWARTE 2024
LICEUM 23 MARCA 2024r.
LIGA NAUKI 2024
Rzeki w mieście

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

MARZEC 2024

ŚWIĄTECZNY SALEZ TIMES

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

ZEBRANIE Z RODZICAMI

26 marca 2024r.

DRZWI OTWARTE 2024

LICEUM 23 MARCA 2024r.

LIGA NAUKI 2024

Rzeki w mieście