WARSZTATY

Czy życie można przesłodzić?
Liczymy spożycie cukru

 

W dniu 21 września 2022 r. klasa 3C LO uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Farmaceutyczny Akademii Medycznej we Wrocławiu pt. „Czy życie można przesłodzić? Liczymy spożycie cukru”. Zajęcia składały się z dwóch części: wykładowej i laboratoryjnej. Pierwsza część dotyczyła prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym uwzględnieniem roli i ilości cukrów spożywanych w codziennej diecie. Druga część warsztatów, to praca w laboratorium chemicznym. Każda z grup przeprowadzała doświadczenia w celu identyfikacji rodzaju substancji. Każdy z uczestników miał możliwość przeprowadzenia doświadczenia i zanotowania wniosków z jego przebiegu. Każda z grup prawidłowo zidentyfikowała tajemnicze substancje – cukry. Końcowym element ćwiczeń było uzyskanie: „egipskiej nocy” oraz wyprodukowanie węgla.

Serdecznie dziękujemy Pani dr Aleksandrze Redzickiej, Pani dr Jadwidze Maniewskiej, Pani dr Bernice Szczęśniak-Siędze oraz Pani mgr Teresie Glomb za poświęcony czas, udzielenie wielu cennych wskazówek podczas naszej pracy.