ERASMUS DAYS

Dnia 20 październik obchodziliśmy ERASMUS DAYS w naszej szkole. #ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Z tej okazji uczniowie klasy 2b zaprezentowali ERASMUS + w liczbach. Następnie rozdano statuetki dla Ambasadorów Erasmusa. Otrzymali je dwaj uczniowie, którzy się zgłosili i wysłali plakaty zgodnie z wytycznymi konkursu. W tym roku Ambasadorami Erasmusa zostali: Miłosz Rulewicz z 4 c i Michał Szewczyk z 4c.
Następnie uczniowie: Piotr Kuśnierz, Miłosz Rulewicz, Zosia Pakuła, Michał Szewczyk opowiedzieli o swoich doświadczeniach, nabytych umiejętnościach po udziale w projektach.
W kolejnym etapie uczniowie klas 2 i 3 przedstawili scenki i piosenki będące reklamą ERASMUS+. Konkurs wygrała klasa 2 c.
Następnie uczniowie i nauczyciele przedstawili sztukę Romeo i Julia w języku angielskim, której celem było zwrócenie uwagi widzów na zagadnienia ekologiczne. Aktorami w sztuce byli: Aleksandra Rogalińska, Krzysztof Wesołowski, wicedyrektor Magdalena Szewczyk, nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Parszewski, scenografia i kostiumami zajęły się: Agnieszka Stefanicka, Joanna Solecka i Hania Naglik.