WYRÓŻNIENIE W JUVENES TRANSLATORES

 

Z dumą przekazujemy radosną wiadomość, że Gosia Pomorska z klasy 3b otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Juvenes Translatores 2023 na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej. Jury konkursowe, złożone z zawodowych tłumaczy z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Tłumaczeń Pisemnych, analizowało prace według kryteriów stosowanych przy ocenie profesjonalnych tekstów tłumaczeniowych takich jak dokładność przekładu, umiejętność poprawnego pisania (gramatyka i dobór słownictwa), umiejętność płynnego wyrażania się na piśmie oraz pomysłowość zastosowanych rozwiązań.
Gosia wybrała tłumaczenie z języka francuskiego na język polski.

W komentarzu do wyróżnionego tłumaczenia Gosi czytamy m.in. :
Tekst francuski w tegorocznej edycji był złożony pod względem leksykalnym, stylistycznym i logicznym. Wymagał on przekładu dialogu, ale również terminów związanych z ochroną środowiska. Dobry tłumacz powinien być dobrym stylistą, a Tobie udało się oddać sens tekstu przy użyciu ładnej składni i bogatego języka, unikając kalek językowych. Jury doceniło fakt, że Twoje tłumaczenie trudnych terminów ekologicznych było bezbłędne (np. odnawialne źródła energii, zrównoważone rolnictwo). […]
Kto wie, może to wyróżnienie zainspiruje Cię do wyboru zawodu tłumacza. Tak czy inaczej, znajomość języków obcych i umiejętność tłumaczenia na pewno przydadzą Ci się nie tylko w przyszłej karierze zawodowej, ale też w poznawaniu innych kultur i odkrywaniu różnorodności świata. Gosia została przygotowana do konkursu przez p. Joannę Wróbel, swoją nauczycielkę języka francuskiego.

NEWS
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
MARZEC 2024
ŚWIĄTECZNY SALEZ TIMES
ZAPRASZAMY DO LEKTURY
ZEBRANIE Z RODZICAMI
26 marca 2024r.
DRZWI OTWARTE 2024
LICEUM 23 MARCA 2024r.
LIGA NAUKI 2024
Rzeki w mieście

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

MARZEC 2024

ŚWIĄTECZNY SALEZ TIMES

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

ZEBRANIE Z RODZICAMI

26 marca 2024r.

DRZWI OTWARTE 2024

LICEUM 23 MARCA 2024r.

LIGA NAUKI 2024

Rzeki w mieście