WYRÓŻNIENIE W JUVENES TRANSLATORES

 

Z dumą przekazujemy radosną wiadomość, że Gosia Pomorska z klasy 3b otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Juvenes Translatores 2023 na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej. Jury konkursowe, złożone z zawodowych tłumaczy z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Tłumaczeń Pisemnych, analizowało prace według kryteriów stosowanych przy ocenie profesjonalnych tekstów tłumaczeniowych takich jak dokładność przekładu, umiejętność poprawnego pisania (gramatyka i dobór słownictwa), umiejętność płynnego wyrażania się na piśmie oraz pomysłowość zastosowanych rozwiązań.
Gosia wybrała tłumaczenie z języka francuskiego na język polski.

W komentarzu do wyróżnionego tłumaczenia Gosi czytamy m.in. :
Tekst francuski w tegorocznej edycji był złożony pod względem leksykalnym, stylistycznym i logicznym. Wymagał on przekładu dialogu, ale również terminów związanych z ochroną środowiska. Dobry tłumacz powinien być dobrym stylistą, a Tobie udało się oddać sens tekstu przy użyciu ładnej składni i bogatego języka, unikając kalek językowych. Jury doceniło fakt, że Twoje tłumaczenie trudnych terminów ekologicznych było bezbłędne (np. odnawialne źródła energii, zrównoważone rolnictwo). […]
Kto wie, może to wyróżnienie zainspiruje Cię do wyboru zawodu tłumacza. Tak czy inaczej, znajomość języków obcych i umiejętność tłumaczenia na pewno przydadzą Ci się nie tylko w przyszłej karierze zawodowej, ale też w poznawaniu innych kultur i odkrywaniu różnorodności świata. Gosia została przygotowana do konkursu przez p. Joannę Wróbel, swoją nauczycielkę języka francuskiego.

NEWS
KOŁA ZAINTERESOWAŃ 2023/2024
START 18 WRZEŚNIA
BLUZY SALEZU EDYCJA 2023
ZAMÓWIENIA DO 19 WRZEŚNIA!!!
UBEZPIECZENIE SZKOLNE NNW
NA ROK 2023/2024
SZKOLNA PIELGRZYMKA RODZIN
23 WRZEŚNIA 2023r.

KOŁA ZAINTERESOWAŃ 2023/2024

START 18 WRZEŚNIA

BLUZY SALEZU EDYCJA 2023

ZAMÓWIENIA DO 19 WRZEŚNIA!!!

UBEZPIECZENIE SZKOLNE NNW

NA ROK 2023/2024

SZKOLNA PIELGRZYMKA RODZIN

23 WRZEŚNIA 2023r.