WARSZTATY
W ŚREDNIOWIECZNEJ APTECE

 

Klasa 3b wraz panią Magdaleną Szewczyk przenieśli się w czasie do okresu działalności alchemikòw. Na parterze kamienicy przy Kurzym Targu działała apteka przez około 700 lat (połowa XIII w. do 1951 r.). Po przekroczeniu progu Muzeum trafiamy do sali ekspedycyjnej, gdzie wydawano leki. Znajdują się tutaj zabytkowe meble, a także szereg narzędzi używanych w przeszłości do produkcji leków oraz pojemników do przechowywania surowców. Ekspozycja przybliża charakter dawnej apteki, w której sprzedawano nie tylko środki lecznicze, ale także kosmetyki, przyprawy, wypieki, wina, nalewki, miody i inne.

 

 

NEWS
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
20 czerwca 2024r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
21 maja 2024r.
KONKURS PORTFOLIO
PORTFOLIO 2024

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

20 czerwca 2024r.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

21 maja 2024r.

KONKURS PORTFOLIO

PORTFOLIO 2024