ERASMUS+ ACT BEFORE CLIMATE CHANGE, CHANGE OUR LIFES

 

Uczniowie Salezu biorą udział od grudnia 2021 w rocznym projekcie Erasmus + ACT BEFORE CLIMATE CHANGE, CHANGE OUR LIFES wraz z młodzieżą z Grecji, Cypru, Portugalii, Chorwacji i Malty. Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy ekologicznej i świadomości potrzeby ochrony środowiska metodami alternatywnymi, zgodnymi z realiami środowiskowymi w społecznościach lokalnych. Projekt obejmował specjalne działania, które dały uczestnikom możliwość współpracy i dzielenia się pomysłami, które później mogą przerodzić się w realistyczne plany działania, które można wdrożyć poprzez tworzenie zielonego biznesu lub projektów. Takie działania rozwiną umiejętności uczestników w zakresie przedsiębiorczości, a jednocześnie zachęcą do ograniczania odpadów i wspomagania akcji klimatycznych. Podczas szkolenia będzie również promowana komunikacja demokratyczna poprzez dyskusję na temat: o zagadnieniach ochrony środowiska, pracy grupowej i odgrywaniu ról. Interakcja, komunikacja i współpraca między uczestnikami podniosą świadomość o poziomach ochrony środowiska w różnych krajach oraz będą prowadzić dyskusje na temat tego, jak temu zapobiegać.

Jednym z działań projektowych było przygotowanie loga. Nasze projekty zostały wyłonione przez grupy z innych krajów zajmując 1 i 2 miejsce.

 W dniach 19-27 lipca 2022 wzięliśmy udział w warsztatach o zmianach klimatu, prawach człowieka w Grecji. Udało nam się opublikować newsy o projekcie w Agenzia Info Saleziana

www.infoans.org

Również w ramach projektu braliśmy udział Szkolnej Konferencji Klimatycznej.

Strona projektu: https://abeccol.webnode.co.uk

NEWS
LIGA NAUKI
Dariusz Rosiak opowiada o Świecie
ZEBRANIE Z RODZICAMI
7 listopada 2023r.
BIAŁA SZKOŁA 2024
11-15 marca

LIGA NAUKI

Dariusz Rosiak opowiada o Świecie

ZEBRANIE Z RODZICAMI

7 listopada 2023r.

BIAŁA SZKOŁA 2024

11-15 marca