ERASMUS+ WE FRANCJI

W dniach 18-23.09.2022 grupa 6 uczniów i 3 nauczycieli wzięła udział w mobilności programu Erasmus+ Ithics w uroczej miejscowości Nort sur Erdre we Francji. Po drodze nie mogliśmy nie odwiedzić Paryża, gdzie zwiedziliśmy najbardziej znane miejsca: wieżę Eiffla, kościół St. Sulpice i katedrę Notre Dame. Pierwszego dnia gotowaliśmy narodowe potrawy wszystkich partnerów: pierogi (Polska), Käsespätzler (Niemcy), souvlaki (Grecja) paellę (Hiszpania) oraz crepes (Francja). Ważnym momentem było spotkanie z merem miasteczka Nort sur Erdre, w czasie którego każdy mógł zaprezentować region, z którego przyjechał. W planie mieliśmy również zwiedzanie pobliskiego miasta Nantes oraz wycieczkę do jednego z najbardziej malowniczych miejsc we Francji – Mont St. Michel, którą zdobyliśmy jak pielgrzymi krocząc na boso po brzegu morza w trakcie odpływu. Ostatniego dnia nagrywaliśmy piosenki na temat etyki w użyciu nowych technologii oraz obserwowaliśmy lekcje w szkole podstawowej i w liceum. Choć wyjazd się zakończył, przed nami wielkie zadanie, ponieważ obecnie szykujemy się do wielkiego wydarzenia, jakim będzie wizyta wszystkich szkół partnerskich we Wrocławiu w dniach 10-15.12.2022.

NEWS
LIGA NAUKI
Dariusz Rosiak opowiada o Świecie
ZEBRANIE Z RODZICAMI
7 listopada 2023r.
BIAŁA SZKOŁA 2024
11-15 marca

LIGA NAUKI

Dariusz Rosiak opowiada o Świecie

ZEBRANIE Z RODZICAMI

7 listopada 2023r.

BIAŁA SZKOŁA 2024

11-15 marca