SALEZ W KRAJU BASKÓW

 

W ramach akredytacji Erasmus +14 uczniów z Liceum Salezjańskiego z Wrocławia pod opieką wicedyrektor Magdaleny Szewczyk i pani Elżbiety Kowalskiej wyjechało realizować projekt do baskijskiego miasta Bilbao. Młodzież była goszczona w rodzinach. Uczniowie poznawali kulturę, język, tradycje, sport kraju Basków. Uczestniczyli w zajęciach szkolnych. Wspólnie z uczniami baskijskimi gotowali potrawy. Program był bogaty o wycieczki nad ocean, do Muzeum Guggenheima, do miejsca wydobycia żelaza. Uczniowie i nauczyciele brali udział w grze terenowej na wzgórzu Artxanda. Razem pracowali nad tworzeniem plakatów obrazujących dziedzictwo kulturowe kraju Basków i Polski. Polscy uczniowie uczyli rówieśników tańczyć belgijkę na boisku szkolnym.Wszyscy wrócili do domu bogatsi o nowe kompetencje językowe, społeczne, kulturowe.